top of page
residence
148.jpg
DSC_0442.jpg

Historie

 

Vila byla postavena roku 1932 v té době oblíbeným slohem připomínajícím prvorepublikový funkcionalismus. Základní křivky jsou patrné jak z půdorysu budovy, tak z čistých linií v interiéru. Prostorné chodby, které jsou propojeny krásnými dřevěnými schody a doplněny vysokými stropy, dávají najevo záměr původních majitelů, propojit vilu s krásnou zahradou.

První velká rekonstrukce proběhla v roce 2002, kdy byly dispozice vily upraveny z běžného rodinného užívání do režimu poskytování služeb penzionu. Nově tak budova nabídnula návštěvníkům celkem šest pokojů, společenskou místnost, kuchyni a v prostorách původního sklepu také wellness. Také přibylo soukromé parkoviště pro hosty.

Současnost

 

Druhá rekonstrukce, která proběhla v roce 2012, navázala na předešlé úpravy a nechala více vyniknout přirozenému šarmu vily. Nový záměr, dřímající v touze majitelů vnést do prostor opět lesk a znovu probudit jejich prvorepublikovou krásu, byl podpořen novým vybavením a doplňky od světoznámých tvůrců.

Novým kompletním stylingem vily bylo pověřeno studio designu DOČKAL DESIGN a JOCH.cz. Díky citlivému návrhu interiérů, exteriérů a formy prezentace získala nová RESIDENCE ARX opět svojí eleganci a jistý švih s dávkou vtipu.

Při rekonstrukci byly použity materiály stejně tak srdečné, jako doba, ve které byla vila postavena. Díky kombinaci moderních, ale i léty prověřených designových prvků, bylo docíleno křehké rovnováhy mezi čistou elegancí, soudobou technologií a jemnou extravagancí.

114.jpg

Pokoj Avantgard

Malý pokoj (1 až 2 osoby), 15 m2

166.jpg

Pokoj President

Luxusní pokoj (1 až 2 osoby), 25 m2

119.jpg

Pokoj Chelsea

Velký pokoj (1 až 3 osoby), 27 m2

137.jpg

Pokoj 1873

Malý pokoj (1 až 2 osoby), 16 m2

121.jpg

Pokoj Romantic

Rodinný pokoj (1 až 4 osoby), 36 m2

141.jpg

Pokoj Linie

Malý pokoj (1 až 2 osoby), 17 m2

bottom of page